Neohodnoceno

mazivo na řetěz JUICE LUBES CHAIN LUBES CERAMIC 130ML (tichý chod řetězu)

Lubrikační přípravek pro zlepšení chodu při řazení
Chain Juice Ceramic je vylepšený lubrikant na řetěz, u kterého je použita špičková technologie v podobě keramických aditiv pro zlepšení chodu při řazení. Při použití Chain Juice Ceramic byste měli zaznamenat výrazně tišší, hladší a ostřjší řazení.
Chain Juice Ceramic je vylepšený lubrikant na řetěz, u kterého je použita špičková technologie v podobě keramických aditiv pro zlepšení chodu při řazení. Při použití Chain Juice Ceramic byste měli zaznamenat výrazně tišší, hladší a ostřjší řazení.
Skladem
Kód: CRJ1
Značka: Juice Lubes
349 Kč
Kategorie: Maziva
Výrobce: JUICE LUBES
Více jak 20 let na trhu
Více jak 20 let na trhu
Moderní kamenná prodejna
Moderní kamenná prodejna
Poradenství před nákupem
Poradenství před nákupem
Cyklistika je náš život
Cyklistika je náš život

Keramické aditivum se chová tak, že na řetězu vytváří mikroskopickou vrstvu, strukturu, která výrazně omezuje kontakt kovu s kovem, a proto pokaždé lépe řadí a to i při záběru, kdy byste vůbec řadit neměli!  Znáte ty momenty, kdy vaše přehazovačka vyloudí zvuk, při kterém se vám zkroutí obličej?Chain Juice Ceramic také výrazně zvýší životnost komponentů a chrání proti korozi.Je nejvhodnější pro použití od úplně suchého do mírně vlhkého počasí.Chcete si přečíst jak a čím správně mazat řetěz? - mrkněte na článek v našem Journálu:  ČÍM MAZAT ŘETĚZ - JUICE LUBES


Stručný a rychle dostupný přehled lubrikantů na řetěz najdete také na Instagramu přímo v našem profilu ve formě trvalého Stories - @protocycles.


___


Instrukce:  • Aby Chain Juice Ceramic fungoval co nejlépe, aplikujte na suchý a odmaštěný řetěz.

  • Na odmaštění použijte Dirt Juice Super Gnarl a Dirty Little Scrubber, naše prostředky na mytí řetězů, než abyste myli řetěz čistou vodou a nechávali ho dlouho schnout.

  • Odšroubujte kapátko a propíchněte bezpečnostní uzávěr. Pak kapátko opět našroubujte. Otevřete víčko aplikátoru asi do půlky a lijte tenkým pramínkem lubrikant na řetěz, zatímco klikou točíte řetěz směrem dozadu. Není potřeba velké množství, lijte jen do té doby, než uslyšíte, že řetěz, dříve suchý, je mnohem tišší.

  • Počkejte několik minut, než lubrikant penetruje do řetězu, a potom řetěz otřete.

 


Příprava


Před každým mazáním důrazně doporučujeme řetěz vyčistit a to nejlépe “vyprat”. Použijte například pračku na řetěz Juice Lubes Chain Cleaner – BOSS. Spotřebujete méně prostředku, budete šetrnější k životnímu prostředí a především hadrem takhle řetěz nevyčistí ani prachem posedlá manžekla. Štětiny pračky se dostanou téměř všude a řetěz důkladně vydrbou.  Aby se čistý řetěz netočil na zaneřáděných převodech a kladkách, použijte kartáč na převody a mezi pastorky kazety ještě kazetový kartáč. Tím zajistíte, že řetěz před namázáním bude čistý a olej s nečistotou nevytvoří brusnou pastu, která vám bude v v tichosti devastovat převody. Nato řetěz vysuště, klidně hadrem nebo jednoduše počkejte, až vyschne.
Než se zamotáme do detailnějšího kategorizování prostředků a prostředí do niž jsou určeny, mějte na paměti základní dělení.


Přípravky k mazání řetězu jsou CHAIN JUICE. Základem jsou DRY a WET, pokročilejšími dále CERAMIC, VIKING a WAX. Každý má jiné vlastnosti. Nejzákladnější poučkou budiž: Je takový to normální sucho, kdy bláto v lesích moc není? Použijte DRY. Je normálně mokro, propršný týden nebo zcela apokaliptické podmínky, kdy se i aplikace na počasí hroutí? Použijte WET.


Ohledně DRY (nová receptura od roku 2020) – třebaže problematika mazání řetězu do sucha vypadá jednoduše, zdání může klamat. Prach ulpívá na všem, o to lépe na namazaném řetězu, kde v průběhu vyjížďky úspěšně vytvoří brusnou pastu. DRY je zjednodušeně řečeno dvousložkový. Jedna složka je nosič – ta dopravuje mazivo hluboko do řetězu, aby chránila a mazala uvnitř, kde je ho potřeba a neulpíval na povrchu. “Nosící” složka na bázi ethanolu se následně odpaří. Druhá složka, která byla dopravena dovnitř řetězu je mazivo a uvnitř dělá svou práci. 

Když je venku naopak hnusně, že by psa nevyhnal, déšť dešťuje , ale vy trpíte tou poruchou, že stejně vyrazíte na kolo – namažte na suchý odmaštěný řetěz modrý WET. Jako všechny ostatní maziva JL, obsahuje přísady, které odolávají extrémnímu tlaku, takže když jedete opravdu hranu, mazivo mezi čepy i v takových tlacích zůstane. Specifikem WETu jsou přísady, obsahující voděodolné aditiva. NEPOUŽÍVEJTE DO SUCHA! NALEPUJE SUCHÝ PRACH.

A nyní si popišme vlastnosti zbylých JUICE LUBES.


Často chceme mít řetěz namazaný imrvére. Takňák univerzálně. Do deště nebo sucha, stále namazaný a dlouho namazaný.  Takový je modrožlutý VIKING. Původně vznikal se silničářem Magnusem Backstedem na nevyzpytatelný a hlavně dlouhý závod Paris-Roubaix. Vyvynout mazivo, které si poradí s proměnlivým počasím a zároveň bude řadit i po sedmi hodinách brutální zátěže. Když Vikinga testoval Singletrack Magazine, označil ho za “svatý grál mezi lubrikanty”. Popisek Vikinga je delší než jeho životnost na řetězu při namazání. Vznikl do sucha i mokra, ale hlavně, aby na řetězu vydržel mnohem déle než běžná maziva. 

Mazání neprodlužuje jen trvanlivost řetězu a převodů, ale podporuje i kvalitu řazení. Mít namazaný řetěz, který zároveň řadí jako když práská je bezva. Specialitou JL přesně pro toto je mazivo CERAMIC. Zaručí ostré řazení a velmi odolnou vrstvu lubrikantu na řetězu. Keramické aditivum se chová tak, že na řetězu vytváří mikroskopickou vrstvu, strukturu, která výrazně omezuje kontakt kovu s kovem, a proto pokaždé lépe řadí a to i při záběru, kdy byste vůbec řadit neměli, ale když to uděláte, přehazovačka vyloudí zvuk, který kroutí nehty na nohou. Velmi polopaticky napsáno jde o to, že se řetěz po pastorcích mnohem hladčejí přesouvá. Chain Juice Ceramic také výrazně zvýší životnost komponentů a chrání proti korozi. Je nejvhodnější pro použití od úplně suchého do mírně vlhkého počasí. Hodně ouzkoprse se dá napsat, že CERAMIC je požehnání pro silničáře, gravelisty a tak.

Chain Juice WAX (přepracovaná receprura od r.2021) je tajemstvím čistého, suchého a přesto dokonale promazaného řetězu. Něžňoučkého řazení ve všech, kromě těch nejhnusnějších podmínek. Nejlépe ho používat spolu s krátkými rukávy, slunečními brýlemi a pod modrou oblohou, ale nezklame ani, když se trail nečekaně v kaši změní. Zapomeňte všechno, co víte o voskových lubrikantech, Juice Lubes Wax je zcela jiný příběh! Nanesení vosku vyžaduje malinko víc trpělivosti, než mazání normálním mazivem, ale jakmile pronikne hluboko do vašeho řetězu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu