Neohodnoceno

Gripy BBB BHG-71 ErgoFix 132mm černé

Ručky BBB ErgoFix jsou ergonomicky tvarované, vybavené měkkými vložkami a gelovými oporami pro dlaně. Mají neklouzavý povrch, který umožňuje dokonalý úchop i za mokra. Tato unikátní koncepce maximalizuje jejich komfort. Ručky jsou na vnitřní straně vybavené objímkou s integrovaným pojistným šroubkem, která zabraňuje nežádoucímu protočení na řidítkách a na vnější straně disponují extra nárazníky, díky kterým nejsou potřeba zátky do řidítek.
Skladem
Kód: 05679CERNE
Značka: BBB
499 Kč
Kategorie: Gripy
Výrobce: BBB
Více jak 20 let na trhu
Více jak 20 let na trhu
Moderní kamenná prodejna
Moderní kamenná prodejna
Poradenství před nákupem
Poradenství před nákupem
Cyklistika je náš život
Cyklistika je náš život

  • ergonomicky tvarované ručky s měkkými vložkami a gelovými opěrkami pro dlaně

  • objímka s integrovaným pojistným šroubkem (zabraňují protočení na řidítkách)

  • na vnější straně "nárazník" pro větší kontrulu

  • neklouzavý povrch pro dokonalý úchop i za mokra

  • délka: 133 mm

  • materiál: Kratonová guma s gelovými vložkami

  • barva: bílá (modré objímky), černá (černé objímky), modrá (černé objímky), červená (černé objímky)

SCREW-ON INTERFACE Objímka s integrovaným pojistným šroubkem zabraňuje protočení ruček na řidítkách. Snadná instalace.
BBB ErgoFix je evolucí naší stávající řady BBB FixSet a BBB InterGrip s ergonomickými úchyty. Dostali jsme žádost o vytvoření ruček s dobrou přilnavostí, které poskytují poporu, ale ne tak výrazné jako u stávajících ruček. Tak jsme to zkusili. Profil na vnitřní traně ruky, oblast mezi palcem a ukazováčkem byla zmenšena, takže se hodí i pro menší ruce, ale přesto jsou vhodné i pro ruce větší. Jádro rukojeti je z Kratonu s gelovými vložkami pro extra pohodlí a úchop. Na vnější straně rukojeti jsme umístili "nárazník" pro větší kontrolu. Aretační kroužky slouží pro snadnou a protiskluzovou montáž.


Na horském kole jsou ruce zatěžovány 20-30% tělesné hnotnosti. Počítáme-li se 75 kg jezdce, jedná se téměř o 20 kg. Takovou zátěž je potřeba dobře rozložit, jinak tlak do dlaní zapříčiní necitlivost nebo bolesti. Špatný úchop může způsobit i utlačování nervových drah v oblasti zápěstí a předloktí. Důsledkem je pak bolest, brnění a znecitlivění částí rukou nebo prstů.


Větší platforma ergonomických gripů poskytuje dlani větší plochu pro oporu a tlak na ruku se tím výrazně sníží. Správně nastavené ergonomické gripy pak také "nutí" ruku zaujmout správnou pozici při držení řidítek, a to zejména co se týče úhlu mezi předloktím a zápěstními kůstkami.


Když sedíte na kole, měly by předloktí a osa ergonomických gripů ležet v přímce. Záprstní kůstky by tedy měly s touto přímkou svírat úhel 15-20 stupňů. Při nastavení správné polohy gripů si nechejte zkontrolovat správnou pozici nezávislým pozorovatelem, sami zpoza řidítek totiž neuvidíte polohu správně.


Mnoho ergonomických gripů má uvnitř umístěnou oblast kruhového nebo kónického tvaru, která zabírá přibližně třetinu délky rukojeti. Aby byla dlaň efektivně podepřená, musí být palec ruky přesně v místě přechodu do platformy rukojeti.


Vrchní část platformy je vyrobená z měkké gumové směsi. Výhodou je lepší úchop a tlumení, což přispívá k vyššímu komfortu. Více namáhané oblasti, jako například okraje, jsou vyrobené z tvrdší gumy, což prodlužuje jejich životnost. Široká platforma ergonomických gripů nabízí větší plochu pro opření ruky. Působící síla je tak rozložená do větší plochy dlaně, čímž je docíleno snížení tlaku zejména na citlivé nervové dráhy v ruce.


Pří jizdě na kole, zejména pak horském, se zapojuje do pohybu celé tělo, takže síly, které působí na gripy, jsou značné. Při působení takové síly na ergonomický grip by mohlo dojít k jeho protočení. Je tedy nezbytné zajistit gripy ve správné poloze objímkou se šroubem, což přispívá k vyšší bezpečnosti jízdy. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu